İç ve dış mekân duvar alanlarınızda, betonun soğuk etkisini kırmanın yanısıra ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarruflu mekanlar yaratıyoruz.

Dikey Bitkilendirme

Fransız Ulusal Bilim Merkezi’nde çalışan dünyaca ünlü botanikçi Patrick Blanc dikey bahçelerin mimarı olarak bilinir.
Ünlü botanikçi Blanc, uzun yıllar süren çalışmaları neticesinde yaşayan duvarları mimariye kazandırmıştır. 1988 yılında dikey bahçe patentini almıştır. Bu uygulama ilk olarak Fransa’nın başkenti Paris’e kullanılarak tüm dünyaya yayılmıştır.

Dikey bahçeler topraksız olarak keçe arasında bitkilerin yerleştirilmesi ve büyümesi ile oluşturulan sistem içerisinde otomatik bir sulama sistemi ve bitki besin ihtiyaçlarını karşılayıcı bir dozaj pompası içeren özel bir sistemdir.

Dikey bahçe yapmak istediğiniz duvarlarınızda alana özel görsel tasarım önerilerimizden sonra projenize uyum sağlayacak ve sürdürülebilir olacak bitkiler ile dikey bahçelerinizi oluşturuyoruz.

Dikey bahçe sistemlerinde en önemli unsur bu konudaki tecrübedir. Doğru bitki türlerinin uygulanacak duvarda doğru yerleşim ile hem estetik hem de uzun yıllar sağlıklı bir görsel oluşturması mümkündür.

Size Ulaşalım